Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera Glass ViA RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC

\\ SynotTip virslīgas 3. kārta. Spēļu pieteikums

SynotTip virslīgas 3. kārta. Spēļu pieteikums

13/04/2018

Šajā nedēļas nogalē SynotTip futbola virslīgā tiks aizvadītas trešās kārtas spēles. Piektdien Rīgas komandu derbijā pie pirmā panākuma šosezon mēģinās tikt “Riga FC” un “Metta/Latvijas Universitāte” komandas, sestdien “Valmiera Glass ViA” aizvadīs pilnvērtīgu mājas spēli pret “Spartaks Jūrmala”, RFS meklēs trešo uzvaru pret “FK Jelgava”, bet svētdien līdzjutējiem saldajā ēdienā Latvijas futbola klasika – Kurzemes derbijs, kurā pie FK “Ventspils” viesosies FK “Liepāja/Mogo”.

 

“Metta/Latvijas Universitāte” - “Riga FC”
Kas: eirokausu dalībnieks “Riga FC” pret septīto gadu virslīgā spēlējošo “Metta/LU”
Kur: Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā
Kad: piektdien, 13. aprīlī plkst. 19.00
Iepriekš savstarpējās spēlēs: 1-3-4

“Metta/LU”: Gados jaunais spēlētāju sastāvs izceļas ar azartu un ātru spēli. Lai gan čempionāta ievadā komanda piedzīvoja divus zaudējumus, tā atstāja simpātisku iespaidu. Drosmīga un lielākoties pārliecinoša iziešana no savas laukuma puses ar pietiekami riskantām pretinieku apspēlēšanām, laba pāreja uzbrukuma pēdējā trešdaļā – tas viss bija “zaļibalto” izpildījumā, bet pietrūka asuma priekšējā līnijā. Līdz pretinieku soda laukumam tikt izdodas, bet turpinājumā pietrūkst aukstasinības, spēka, savstarpējās saprašanās. Līdz šim vienīgie vārti virslīgā šosezon gūti ar 11 metru soda sitienu, un tas ieskicē komandas galveno problēmu uzbrukumā. Iepriekšējā kārtā pret “Spartaks Jūrmala” neizdevās otrais puslaiks, kas tika zaudēts ar 0:3. Un “otrais stāvs” ir jākontrolē labāk.

“Riga FC”: Tik sliktu rezultātu čempionāta ievadā diez vai kāds gaidīja klubā – divas spēles, divi zaudējumi. Kvalitatīviem leģionāriem blakus spēlē vietējie futbolisti, kuri nav uzskatāmi pie labākajiem Latvijas čempionātā savās pozīcijās. Priekšējā līnijā Darko Lemajičs un Bogdans Vaščuks ik pa laikam saasina situāciju pie pretinieku vārtiem, bet citkārt abu labos nodomus nesaprot Romāns Mickevičs, Boriss Bogdaškins un Ēriks Punculs. “Riga FC” labā gan runā tas, ka ir kvalitatīvs papildspēks no rezervistu soliņa, kas var pastiprināt spēli, padarīt to ātrāku, kad nepieciešams ātri labot rezultātu. Tā kā smailē spēlēs augumā raženais uzbrucējs Lemajičs, kuram ir ievērojams auguma pārsvars pār “Metta/LU” centra aizsargiem, var sagaidīt daudz centrējumu un sitienu ar galvu. Ja otrā puslaika vidū rezultāts būs jau labvēlīgs “Riga FC”, pēc ātro spēlētāju nākšanas laukumā uz maiņu mačs var kļūt pavisam “jautrs” ar uzbrukumiem no vieniem uz otriem vārtiem. “Riga FC” aizsargiem tik ātra spēle varētu arī nepatikt.

 

“Valmiera Glass ViA” - “Spartaks Jūrmala”
Kas: jaunpienācējs “Valmiera Glass ViA” pret divkārtējo un aktuālo čempionu “Spartaks Jūrmala”
Kur: Vidzemes Olimpiskajā centrā
Kad: sestdien, 14. aprīlī plkst. 13.00
Iepriekš savstarpējās spēlēs: 1-0-1

“Valmiera Glass ViA”: Virslīgas jaunpienācējs līdzvērtīgu konkurentu dēļ specifiskajā Latvijas čempionātā zvaigznes no debesīm nesmeļ. No viņiem to arī negaidīja, bet cīnīšanos katrā spēlē – gan. Valmieriešiem gan bija pietiekami sarežģīts spēļu kalendārs pirmajās divās kārtās – tikšanās ar Kurzemes klubiem “Ventspili” (1:3) un “Liepāja/Mogo” (0:4). Tagad pretī nāks čempions... Labā ziņa ir tāda, ka, pretēji pirmssezonā izskanējušajai informācijai par visu mājas spēļu aizvadīšanu Staicelē, šoreiz komanda uzņems maču Valmierā, kurā beidzot atkal atgriezīsies pašmāju labākais futbols. Starp citu, “Valmiera Glass ViA” ir jau pieredze, kā uzvarēt jūrmalniekus – 2010. gadā viņi Pirmās līgas ietvaros bija pārāki ar 3:1, taču kopš tā laika daudz ūdens aiztecējis ne tikai Gaujas gultnē. Tomēr mājinieku līdzjutēju atbalsts var iedvesmot valmieriešus kārtīgai cīņai. Ar to var kompensēt pieredzes un meistarības atšķirību.

“Spartaks”: Čempionam ir paveicies ar sacensību kalendāru – pirmajās kārtās pretiniekos nomināli mazāk spēcīgie virslīgas klubi. Pirmā pankūka piedega – ar 0:1 atzīts FK “Jelgava” pārākums, bet otrajā kārtā jūrmalnieki reabilitējās ar otrajā puslaikā pārliecinoši izkārtoto 3:0 uzvaru pār “Metta/Latvijas Universitāti”. Tā ka – iespējamās līdzjutēju bažas par problēmām spēlēt no pirmā numura pozīcijām jūrmalnieki pagājušajā nedēļā kliedēja. Leģionāri pagaidām vēl tikai uzņem sportisko formu, tāpēc tiktāl izceļas vietējie kadri. Edgars Gauračs pret “Metta” guva divus vārtus, bet vēl vienus pievienoja Mārcis Ošs. Arī pret “Valmiera Glass ViA”, domājams, jūrmalniekiem būs priekšrocības “otrajā stāvā” un pēc standartsituācijām. Cits jautājums – vai tās tiks izmantotas. Izpildītāji mēŗka sasniegšanai “Spartaka” rīcībā ir, bet futbols ir spēle, kurā tas jāpierāda katrā mačā laukumā, nevis uz papīra prognožu rotaļās.

 

RFS – FK “Jelgava”
Kas: 2017. gada virslīgas turnīra tabulas kaimiņi RFS un “Jelgava”
Kur: RTU stadionā
Kad: sestdien, 14. aprīlī plkst. 14.30
Iepriekš savstarpējās spēlēs: 3-1-4

RFS: Valda Dambrauska vadītā komanda čempionātu iesākusi labi. Ar 3:1 noliekts “Metta/LU”, ar 2:1 dramatiskā galotnē nosargāta uzvara pret principiālo pretinieku “Riga FC”. Maksimāli iegūtie seši punkti gan vēl neliek dziedēt rīdziniekiem slavas dziesmas, jo tik spraigas konkurences apstākļos pēdējie smiesies tie, kuri būs visstabilākie sezonas gaitā. Un iepriekšējā spēle pret “Riga FC” parādīja, ka stabilitāte vēl jāiegūst. Pozitīvi, ka pēc nonākšanas iedzinējos RFS atspēlējās sarežģītā situācijā – tātad komandai ir ne tikai meistarība, bet arī raksturs. Pirmajās kārtās pa vārtiem guva Roberts Savaļnieks, kurš šosezon atgriezies savā “dzimtajā” pozīcijā uzbrukuma flangā, kur viņa ātruma īpašībām ir, kā saka, “letālākas” sekas. Pagaidām uz sevi liktās cerības nav attaisnojuši ārzemju uzbrucēji Maksims Marusičs un Dmitrijs Platonovs. Būs interesanti pavērot, vai Dambrausks turpinās uzticēties šiem leģionāriem, vai tomēr dos iespēju sākumsastāvā spēlēt arī Robertam Uldriķim, kurš gan varētu būt tikai trešā opcija spēlē, kur var gaidīt daudz fiziskas kontakta cīņas.

“Jelgava”: Zemgales klubam ir pozitīva bilance pret RFS, un tā iegūta ne tikai jelgavnieku sudraba gadā (2016), bet arī pērn - “alņi” bija pārāki ar 1:0 divreiz, vienreiz fiksēts neizšķirts 1:1 un viena uzvara ar 3:0 arī RFS futbolistiem. Faktiski tieši jelgavnieki aizlika kāju priekšā RFS ceļā uz tiesībām šovasar spēlēt eirokausos. Alans Siņeļņikovs pret Robertu Savaļnieku – būs interesants sprinteru duelis viesu kreisajā malā. Abi ir līdzīgas miesas uzbūves futbolisti, kuri divcīņās nekautrējas likt lietā plecus, abi ir vieni no ātrākajiem spēlētājiem virslīgā un abi ir spēlējuši Latvijas izlasē. Artis Lazdiņš iepriekšējā kārtā atgriezās jelgavnieku rīcībā un bija vērtīgs palīgs divcīņās laukuma centrā blakus fiziski ne tik spēcīgajam japānim Rjotaro Nakano. Lazdiņš-Fertovs būs vēl viens interesants duelis starp bijušajiem komandas biedriem valstsvienībā.

 

FK “Ventspils” - FK “Liepāja/Mogo”
Kas: seškārtējs Latvijas čempions “Ventspils” pret 2015. gada Latvijas čempionu “Liepāja/Mogo”
Kur: O/C “Ventspils” stadionā
Kad: svētdien, 15. aprīlī plkst. 15.00
Iepriekš savstarpējās spēlēs: 7-8-4

“Ventspils”: Arī ventspilniekiem sezonas sākuma kalendārs bija pateicīgs – spēles ar jaunpienācēju “Valmiera Glass ViA” (3:1) un FK “Jelgava” (2:0). Pirmajā kārtā “dzeltenzilo” galvenais treneris Dejans Vukičevičs palika neapmierināts ar komandas sniegumu un attieksmi, tiekot cauri ar spēlēšanu pusjaudas režīmā. Prasīgais Melnkalnes speciālists vēlas panākt maksimālu atdevi katrā treniņā un spēlē, katrā epizodē. Pret FK “Jelgava” tas varbūt izdevās lielākā mērā, jo sīkstie un nepiekāpīgie jelgavnieki jau neatstāj citas iespējas, kā vien iet “kauls kaulā” katrā epizodē. Jādomā, ka Latvijas futbola klasikā Kurzemes derbijā spēlētājus nevajadzēs īpaši noskaņot un motivēt. Tie, kas “Ventspils” krāsas aizstāv jau pietiekami ilgi, zina, ka tās ir vienas no svarīgākajām spēlēm sezonā. Starp citu, jāuzteic “Ventspils” kluba vadība par mūsu platuma grādos inovatīvajām metodēm dabīgā seguma laukuma sagatavošanu šai spēlei. “Zālītes” sezons atklāšana parasti ir īpaši svētki, kas spārno futbolistus ar papildus sparu. Abas komandas pirms sezonas sākuma jau aizvadīja savā starpā vienu pārbaudes spēli, ar 2:0 pārākiem esot ventspilniekiem. Adele Akinjemi guvis jau trīs vārtus divās spēlēs un dala čempionāta rezultatīvākā spēlētāja godu ar...

“Liepāja/Mogo”: ... Artūru Karašausku, kurš iepriekšējās kārtas spēlē izcēlās ar trīs vārtiem jeb “hat-trick” pret “Valmiera Glass ViA”. Tāpat kā ventspilnieki, arī liepājnieki tiktāl čempionātu aizvada bez zaudētiem punktiem, bet svētdien vismaz vienai no komandām šī sērija beigsies. Pirmajā kārtā pret “Riga FC”, kur sapulcēti daudzi pieredzējuši un norūdījušies “vīri”, nevis puišeļi, Tamaza Pertijas vadītajai komandai bija nelielas problēmas vidējā līnijā, kas tika pārvarēta ar tālajām piespēlēm aizsargu izpildījumā un cīņu par “otrajām bumbām” jeb mazliet vienkāršotākā veidā. “Ventspils” vidējā līnijā varbūt arī nav tie fiziski spēcīgākie pussargi, bet uzbrucēji gan viņiem ir īsti atlēti. Būs interesanti pavērot, kādus aizsargus šim duelim izvēlēsies Pertija. Priekšējā līnijā viņš var cerēt uz individuālu meistarīgo un ātro Karašauska un Jāņa Ikaunieka radošumu uzbrukumu veidošanā un noslēgšanā.

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com