Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera Glass ViA RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC

\\ Prezentēta aizvadītās sezonas Latvijas zīmīgāko futbola notikumu gadagrāmata

Prezentēta aizvadītās sezonas Latvijas zīmīgāko futbola notikumu gadagrāmata

27/03/2018

Tikpat bieza, futbola stāstiem un foto attēliem bagāta kā pērn – tāda ir biedrības ''Latvijas Futbola Virslīga'' izdotā 2017. gada Latvijas futbola gadagrāmata, kas futbola līdzjutējiem tiek piedāvāta jau sesto gadu pēc kārtas. Jaunā gadagrāmata tirdzniecībā ,,Jāņa Rozes’’ grāmatnīcās nonāks jau tuvākajā laikā.

Pirmā šāda veida grāmata iznāca 2012. gadā, un katru gadu tika domāts, lai grāmata augtu – kļūtu gudrāka, dziļāka un bagātāka. Pirms diviem gadiem Latvijas futbola čempionātā bija jubilejas 25. sezona un par cik šī grāmata arī gaidīja savu pirmo apaļo jubileju, tika nolemts spert nākamo soli grāmatas pilnveidošanā. Arvien cietajos vākos, taču saturiski stāstos, attēlos un statistikā vēl bagātāka. To paveikt ļāva plašs zinošu autoru kolektīvs, kuriem kopīgi bija izdevies radīt kvalitatīvu un atzinīgiem vārdiem novērtētu saturu. Tieši tā bija galvenā motivācija arī 2017.gada zīmīgāko Latvijas futbola notikumu atspoguļošanai izmantot līdzīga veida pieeju, tādā veidā izveidojot vēl vienu Latvijas futbola bagātību, kas savu vērtību ar katru nākamo gadu tikai audzēs.

Otro reizi kā gadagrāmatas galvenais redaktors darbojās pašmāju futbola pazinējs, bijušais ''Sporta Avīzes'' žurnālists un futbola komentētājs Ilvars Koscinkevičs, kurš ap sevi pulcēja desmit futbola prātus, kas sevi jau apliecinājuši un turpina apliecināt žurnālistikā. Tas palīdzējis grāmatai būt tikpat radošai un skatpunktos bagātai. Grāmatas vizuāla puse un maketēšana arī šajā reizē tika uzticēta Gatim Pabērzam, bet par fotogrāfijām rūpējās tie, kuru ikdiena ir būt laukuma malā un ķert futbola mirkļus - Nora Krevņeva-Baibakova, Māris Greidāns, Mārtiņš Sīlis, Raitis Supe un citi.

160 lapas Jums pastāstīs gan par aizvadīto Virslīgas čempionātu, Latvijas izlasēm un komandu startiem Eiropas klubu sacensībās, gan pirmo reizi arī par visiem mūsu labākajiem futbolistiem, kas spēlē ārzemēs. Lai grāmata būtu dzīva, daudz citēti spēlētāji, treneri un klubu vadītāji ar viedokļiem un atziņām, kas līdz šim nekur nav publicētas. Grāmatā sev noderīgo atradīs gan futbola lietpratēji ar detalizētu statistiku un taktiskajiem zīmējumiem, gan iesācēji, kam interesē mūsu futbola vēsture.

Šodien grāmata tika prezentēta tradicionālajā SynotTip Virslīgas prezentācijas pasākumā, savukārt jau tuvāko dienu laikā tā nonāks tirdzniecībā ,,Jāņa Rozes’’ grāmatnīcās un uzņēmumam saistošo grāmatu veikalu plauktos, par ko LFV informēs atsevišķi. 


Foto: Nora Krevņeva Baibakova

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com